Dźwięk w Twoim filmie, podcaście czy prezentacji jest niezadowalający? W nagraniu słychać szumy, trzaski, mlaskanie, głośne oddechy, kompresor lodówki czy huk ulicy?

Przyślij do nas próbkę nagrania - odsłuchamy i powiemy co możemy zrobić, na kiedy i w jakiej cenie.

Poniżej nasze przykładowe prace z dźwiękiem "nieidealnym". Sugerujemy odsłuch przy użyciu możliwie dobrych słuchawek.


1. Złej jakości nagranie narracji. 

Nagranie naszego klienta Davida Thorpe - znanego brytyjskiego fotografa i twórcę popularnego kanału na YouTube. Narracja nagrana przez Davida w warunkach domowych - pierwsza połowa to jego oryginalne nagranie, a druga to ten sam dźwięk, ale już po naszej obróbce. Co zrobiliśmy? Zmniejszyliśmy poziom hałasu i szumów otoczenia, zredukowaliśmy pogłos (rewerberację), głoski wybuchowe (p, b), zanieczyszczenia i kliknięcia. Zredukowaliśmy efekt przesteru sygnału (clipping). 

 

2. Nagrania archiwalne, zniszczone i nieczytelne. 

Nagrania archiwalne nie muszą, jak w przykładzie poniżej, pochodzić ze starych płyt winylowych z początku 20-tego wieku. Cyfrowo obrabiamy nagrania zarejestrowane na magnetofon szpulowy, kasetowy, starego typu dyktafony lub smartfony. Oczyszczone nagrania mogą uzupełnić rodzinną bibliotekę audio, ale również być materiałem do wykorzystania w sądzie czy przy negocjacjach biznesowych. 

Oryginalne 

Remasterowane 

 

3. Redukcja przesteru i głosek wybuchowych.

Przester to zbyt duże natężenie sygnału z mikrofonu - problem ten często pojawia się w nagraniach amatorskich i również profesjonalnych. Głoski wybuchowe jak P czy B,  przy złej technice nagrania, dają nieprzyjemny efekt "pop" w niższych częstotliwościach. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu część tych problemów można zredukować. Posłuchajcie. 

Oryginalne 

Po obróbce 

 

 

Napisz do nas

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Temat

    Treść wiadomości


    Wysyłając powyższą wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Bank Głosów Sp. z o.o.