Nasze usługi.

1NAGRANIE GŁOSU DO CENTRALI TELEFONICZNEJ
Nagrania do central telefonicznych (IVR) można podzielić na dwie grupy. Jedna, to wielopoziomowe systemy obsługi klienta (np. infolinie banków), a druga to niewielkie zestawy komunikatów zawierających powitanie, informacje o numerach wewnętrznych i godzinach otwarcia biura. Nagrania dostarczamy dostosowane do parametrów centrali. W przypadku wirtualnych central VOIP format nagrania, to zwykle MP3 o rozdzielczości 128kbps. Centrale fizyczne (czyli urządzenia znajdujące się u klienta w biurze) akceptują zwykle pliki w formacie Wave z kodekiem u-Law lub a-Law 8kHz-8bit.
2NAGRANIE GŁOSU DO REKLAMY RADIOWEJ LUB TELEWIZYJNEJ
Usługa ta obejmuje nagranie wybranego lektora lub lektorów. Nagrywają oni w studio zwykle 3 wersje interpretacyjne do dalszej produkcji spotu (lokalnego lub ogólnopolskiego). Plik dźwiękowy do reklamy radiowej dostarczamy jako wave, mono, 44.1kHz, 16-bit lub MP3 320 kbps. Nagrania lektorskie do spotów TV to monofoniczny wave 48kHz, 24-bit lub 16-bit.
3NAGRANIE GŁOSU DO FILMU LUB PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ
Głos do multimediów to pojęcie dość szerokie. Może być to nagranie lektorskiej narracji video, filmu korporacyjnego, filmu opisującego produkt czy udźwiękowienie gier komputerowych. Wyceny polskojęzycznych nagrań do multimediów dotyczą stron A4. Za jedną znormalizowaną stronę uznaje się każde rozpoczęte 1800 znaków wliczając spacje. Pracę zagranicznych lektorów wyceniamy na podstawie ilości słów lub długości gotowego nagrania.
4UDŹWIĘKOWIENIE SPOTÓW RADIOWYCH, INTERNETOWYCH I TELEWIZYJNYCH
Spoty reklamowe do emisji w radio czy telewizji oraz reklamy mobilne, produkujemy w oparciu o scenariusze dostarczone nam przez klientów lub zamówione u nas. Dysponujemy tysiącami komercyjnych podkładów muzycznych kompozytorów polskich i amerykańskich z bibliotek TM Century. Poza bibliotekami komercyjnych podkładów muzycznych dysponujemy obszernymi zbiorami efektów dźwiękowych SFX.
5MASTERING NAGRAŃ
Korzystamy z doskonałego sprzętu i najnowszego oprogramowania do masteringu na potrzeby różnych aplikacji - radia, telewizji, central telefonicznych, internetu czy odtwarzania w miejscach publicznych (np. centra handlowe, lub reklamy mobilne). Dostosowujemy parametry dźwięku do wymagań klientów oraz, w przypadku materiałów do emisji w telewizji, wymogów międzynarodowych norm głośności ITU, EBU i ATSC.
6NAPRAWA NAGRAŃ AUDIO I REMASTERING
Naprawiamy i ulepszamy archiwalne lub uszkodzone nagrania audio. Zajmujemy się odszumianiem i poprawą jakości zniekształconych lub źle zarejestrowanych nagrań dźwiękowych (np: niewyraźne nagranie telefoniczne, materiał audio do użycia w sądzie itp).

Przykłady udźwiękowienia produkcji video (TV, online):

 • Klient docelowy: Syngenta,
 • Producent filmu: MD Film, Max Godek i Jacek Dombrowski
 • Nasza praca: dźwięk na planie, efekty dźwiękowe, miks całości z muzyką,
 • Lektorzy: narratorem był bohater filmu, głos nagrany na planie.
 • Klient docelowy: SRTech,
 • Producent filmu: na zlecenie SOEKS
 • Nasza praca: pełen dubbing aktorski, miks całości, render clipu audio,
 • Lektorzy: Ania, Rino, Mariusz.
 • Klient docelowy: NTEX,
 • Producent filmu: NTEX Polska,
 • Nasza praca: nagranie lektorskie, napisy, miks dźwięku i render clipu,
 • Lektorzy: Karol
 • Klient docelowy: KartA4
 • Producent filmu: MD Film, Max Godek
 • Nasza praca: nagranie lektorskie, miks dźwięku,
 • Lektorzy: Karol

Przykłady naprawy i remasteringu audio (sugerujemy odsłuch przez słuchawki):

1. Złej jakości narracja. 

Nagranie naszego klienta Davida Thorpe - znanego brytyjskiego fotografa i twórcę popularnego kanału na YouTube. Narracja nagrana przez Davida w warunkach domowych. Pierwsza połowa to jego oryginalne nagranie, a druga to ten sam dźwięk, ale już po naszej obróbce: zmniejszenie poziomu hałasu i szumów otoczenia, redukcja pogłosu (rewerberacji), EQ i redukcja głosek, wybuchowych (p, b), zanieczyszczeń i kliknięć, redukcja przesteru sygnału (clipping). 

 

2. Nagranie archiwalne z początku 20 wieku. 

Oryginalne 

Remasterowane 

 

3. Redukcja przesteru i głosek wybuchowych.

Oryginalne

Po obróbce